Swedbox Nice Nettie - Resultater

SBK-udstilling i Lund   -  18. sept. 2011

Öppen klass
Excellent
2. Ökk

Dommer:  Annmarie Maeland  (S)

SBK-udstilling i Lund   -  17. sept. 2011

Öppen klass

Excellent
1. Ökk
HP (Hæderpris)
BTK 1
BIR
BIG 3

Dommer:  Ingrid Andersson  (S)

SKK-udstilling på Öland  -  3. sept. 2011

Öppen klass

Excellent
2. Ökk

Dommer:  Göran Bodegård  (S)


SvBK-udstilling i Lerum  -  23. maj 2010

Öppen klass

1. præmie
5. Ökk (R)
Med i Swedbox Opdrætsklasse: HP = HædersPris

Dommer: Juan Manuel Martinez   (ES)

Foto: Mr. Swedbox arrangerer sin opdrætsklasse

SKK-udstilling i Hässleholm  -  22. maj 2010

Öppen klass

1. præmie
2. Ökk
CK
3. BTK

Dommer:  Karl-Erik Johansson  (S)

DKK-udstilling i Brøndby  -  20. sept. 2009

Åben klasse

VERY GOOD 4
1. præmie
4. vinder
Dommer:  Rafael Malo Alcrudo  (ES)

SvBK-udstilling i Alvesta (S)  -  6. sept. 2009

Öppen klass

1. præmie
5. Ökk / Reserve

Med i Swedbox Opdrætsklasse: "Bedste opdrætsklasse" HP (Hæderspris)

Dommer:  Rolf Pedersen  (N)

DKK-udstilling i Hillerød  -  16. aug. 2009

Åben klasse

EXCELLENT 1
1. præmie m. CK
1. vinder

Dommer:  Wenche Eikeseth  (N)

BK-Årsvinderudstilling -  15. aug. 2009

Gruppe Islev

Åben klasse

VERY GOOD 4
1. præmie
4. vinder

Dommer:  Svend Løvenkjær  (DK)

SvBK-udstilling i Ystad  (S)  -  14. juni 2009

Åben klasse

1. pr - ÖKK 4

Med i Swedbox Opdrætsklasse: "Bedste opdrætsklasse" HP (Hæderspris)

Dommer:  Walker Miller   (UK)

SLO-udstilling i Ystad  (S)  -  13. juni 2009

Åben klasse

1. pr - ÖKK 1
HP (Hæderpris)
BTK 1
BIR
BIS 4 (af 17 racer)

Dommer:  Sabina Swahn  (S)

SvBK-udstilling i Lerum  (S)  -  31. maj 2009

Åben klasse

1. præmie

Med i Swedbox Opdrætsklasse:
Swedbox vandt
ud af 8 opdrætsklasser (Nettie længst til højre)
HP = HædersPris

Dommer:  Ralf Brinkmann  (D)

DKK-udstilling i Hedensted  -  19. april 2009

Åben klasse

VERY GOOD 3
1. præmie
3. vinder

Dommer:  Gerard O'Shea  (S)

DKK-udstilling i Ballerup  -  21. sept. 2008

Åben klasse

EXCELLENT 2
1. præmie m. CK
2. vinder

Dommer:  Salvatore Tripoli  (I)

Avlskåret  -  23. aug. 2008

BK - gr. Esbjerg

Dommere:  Lene Krull  &  Jørn Munk

Avlsrådet:  Heidi Møller Thuesen  (foto)

DKK-udstilling i Vejen  -  16. aug. 2008

Åben klasse  -  for 1. gang

EXCELLENT 2
1. præmie m. CK
2. vinder

Dommer:  Karl- Erik Johansson  (S)

SvBK-udstilling i Landskrona  (S)  -  15. juni 2008

Unghundeklasse

1. præmie
3. Ukk
   CK
Med i Swedbox Opdrætsklasse:  HP = HædersPris

Dommer:  Margot Egeblad  (DK)

SvBK-udstilling i Lerum  (S)  -  11. maj 2008

Unghundeklasse

1. præmie
3. Ukk
    CK
5. Bedste Tæve / Reserve
Med i Swedbox Opdrætsklasse:  HP = HædersPris

Dommer:  Ursula Heidelberg   (D)

DKK-udstilling i Herning  -  4. nov. 2007

Unghundeklasse

2. pr.

Dommer:  Steffi Kirchbichler  (A)


Mentaltest i Alleby (S)  -  11. nov. 2007

SBK  -  Boxere

Bl.a. med kuldsøskende

Dommer:  Göran Lindqvist  (S)

Mentalbeskrivelse DKK i Gribskov  -  8. sept. 2007

Blandede racer

Teamleder:  Bjarne Toftegaard DKK

Beskriver:    Marianne Christensen

SvBK-udstilling i Alvesta (S)  -  2. sept. 2007

Juniorklasse

1. præmie
5. Jkk / Reserve
Med i Swedbox Opdrætsklasse:  HP = HædersPris

Dommer:  Annmarie Maeland  (S)
Født den 31. juli 2006

Swedbox Kennel
Lindome i Sverige

Far:  Theo du Val d'Europe
Mor:  Swedbox Goldie